26. 11. 2015 - Bobřík informatiky 2015

11., 12. a 13. listopadu 2015 proběhla na naší škole informatická soutěž pro žáky základních a středních škol pod názvem Bobřík informatiky. Naši žáci se zúčastnili soutěže ve třech kategoriích – Mini, Benjamin a Kadet. Soutěže se zúčastnilo celkem 275 žáků z naší školy a 52 000 žáků z České republiky.

Nejúspěšnější kategorií se pro naši školu stala kategorie Mini, kategorie 4. a 5. tříd. V této kategorii získalo Bobříka 60 žáků. Plný počet bodů, tedy 192 získalo 5 žáků a umístili se mezi 10 000 žáky České republiky na skvělém 1. místě. Jsou to tito žáci: Jan Flajšar ze 4. C, Martin Javorský z 5. A, Michael Ulmann z 5. B, Jana Kvapilová a Jakub Ondroušek z 5. C. Na listinu nejúspěšnějších žáků se svými výbornými výsledky zapsali ještě Nela Malčíková, Vojtěch Mikláš, Barbora Buchtová a Lucie Petrlová z 5. B, Petra Moravčíková, Vojtěch Dufka, Aneta Melecká, Tomáš Seidl, Štěpánka Poskočilová a Kateřina Šeredová z 5. C.

V kategorii Benjamin pro 6. a 7. třídy získalo Bobříka 13 žáků, nejlépe si vedl Ondřej Michalčík ze 7. B, která získal 220 z 240 bodů a umístil se na 81. místě z více než 9 000 účastníků této kategorie. Na listinu nejúspěšnějších žáků se ještě dostaly Julie Marková a Magda Jelínková, obě ze 7. A, Jakub Švec a Vilém Homola ze 6. B, Adéla Čásková ze 7. B a Daniel Kostrhon ze 7. A.

V kategorii Kadet pro 8. třídy získalo Bobříka informatiky 15 žáků, nejlepšího výsledku dosáhl Richard Staržec z 8. B, který mezi více jak 10 000 žáky z celé republiky obsadil 36. místo. Na vynikajícím 40. místě skončil Ladislav Baštrnák z 8. A a 53. byla Valerie Fafejtová také z 8. A. Všichni tři žáci jsou uvedeni na listině nejlepších soutěžících.

Blahopřejeme nejen vítězům, ale všem, kteří bojovali čestně a s nadšením. Další informace získáte na www.ibobr.cz.

Více fotografií je k dispozici zde.