6. 05. 2016 - Kontinenty aneb Cesta kolem světa

U příležitosti Dne Země a za krásného slunečného počasí se v pátek 22. dubna 2016 žáci 2. stupně vydali v Bezručových sadech na pomyslnou cestu kolem světa. Získávali informace a podle nich si pak mohli sami srovnat životní úroveň lidí v různých koutech naší planety.

Na pěti stanovištích se seznámili s globálními i místními problémy, které ovlivňují život v Africe, Evropě, Asii, Americe a Austrálii. Patří sem například chudoba a hlad, boj s nemocemi, problémy životního prostředí jako je skleníkový efekt, globální oteplování, dále jazyková a kulturní mnohovrstevnatost v některých zemích, dětská práce, nerovnoprávnost žen a mužů. Dozvěděli se také, jaké jsou možnosti tyto problémy řešit, například rozvojovou spoluprací nebo humanitární pomocí.

Kromě teoretických informací si také prakticky vyzkoušeli ruční mletí obilí, vyrobili si ozdoby a nástroje, bubnovali, zahráli si pantomimu a procházeli danou stezkou se zavázanýma očima za navigace svých kamarádů.

V úterý 3. května 2016 se stejnou cestou vydali za poznáváním světa také žáci 1. stupně. Těm sice počasí tolik nepřálo, ale všechny úkoly splnili a den si užili.

Fotodokumentace z projektového dne na 1. stupni i na 2. stupni je k dispozici v naší Fotogalerii.