26. 06. 2017 - Šachisté ZŠ Hálkova úspěšní

I v závěru školního roku školního roku šachisté reprezentující ZŠ Hálkova nezaháleli.

Nejprve se v pondělí 19. 6. 2017 zúčastnili krajského přeboru školní mládeže. V kategorii 1. – 3. třída exceloval Adam Zrůbek, který porazil všechny své soupeře a zcela zaslouženě zvítězil. Dobře zahráli i Dan Zrůbek – 9. místo, Nikola Hrabal – 14., Martin Novák – 19. a Anička Pernecká, která byla 3. mezi děvčaty. V kategorii 4. – 6. třída nás reprezentovali tři čtvrťáci a v souboji s (vesměs) staršími kolegy si nevedli špatně – Adam Kurfürst byl 4., Matyáš Melich 8. a Adam Brozda 19.

Vrcholem celoročního snažení bylo Mistrovství ČR školních týmu ve Zlíně ve dnech 20. -21. 6. 2017.

Naše družstvo ve složení Tomáš Mohapl, Adam Kurfürst, Matyáš Melich, Adam Zrůbek a Dan Zrůbek (tj. tři žáci 4. třídy, jeden třeťák a jeden druhák) startovalo v kategorii 1. - 5. třída. Konkurence nebyla vůbec slabá -32 týmů z celé republiky, které musely postoupit z okresních a krajských kol. Přesto naši žáci hráli výborně a většinu turnaje se pohybovalo v první desítce pořadí. Bohužel porážky v dvou posledních kolech znamenaly pád na průměrné 17. místo. Zejména mrzí poslední kolo, kdy soupeři byli k poražení, ale my jsme jim body na některých šachovnicích doslova darovali. Přes tuto mrzutost si myslím, že jsme nereprezentovali špatně a třeba to příště bude ještě lepší!

Bývalí žáci ZŠ Hálkova – Matěj Hrabal a Nikola Gregůrková pomohli Gymnáziu Hejčín k pěknému 5. místu v kategorii 6. – 9. třída.