30. 11. 2017 - Šachisté Hálkovy dominovali

Ve středu 29. listopadu 2017 proběhl na Gymnáziu Hejčín okresní přebor škol v šachu. V kategorii 1. – 5. třída startovalo 13 žáků ze ZŠ Hálkova. Všichni dlouhodobě navštěvují šachový kroužek a ti nejlepší z nich již mají na svůj věk velice bohaté zkušenosti, které se jim podařilo uplatnit.

Pozici favorita bezpečně uhájil Tomáš Mohapl , který vyhrál všechny své partie a získal zlatou medaili. Stříbrnou bral jeho spolužák Matyáš Melich. Matyáš některé soupeře trošku podcenil a musel pak hodně bojovat, aby průběh dokázal otočit. Ale i bojovnost je důležitá a štěstí přeje připraveným! Bronz v dramatické partii posledního kola vybojoval Dan Zrůbek, který je teprve třeťák, proto je jeho výsledek ještě cennější. I 4. místo putovalo na Hálkovu díky Adamu Kurfürstovi. Tato čtveřice byla také vyhodnocena jako nejlepší družstvo!

Pochvalu zaslouží i další čtveřice – 7. Adam Zrůbek, 12. Martin Kroupa, 14. Nikola Hrabal a 17. Matěj Šaradin – všichni skončili v první polovině startovního pole. Zbývající zástupci spíše získávali zkušenosti, ale i ty se v budoucnu mohou hodit.

Krajské kolo se koná v lednu, snad se i tam naši reprezentanti předvedou podobně!