21. 01. 2019 - Okresní přebor škol v šachu

Šachisté Hálkovy dominovali

Ve středu 9. ledna 2019 proběhl na Gymnáziu Hejčín okresní přebor škol v šachu. V kategorii 1. – 5. třída startovalo 6 žáků ze ZŠ Hálkova. Všichni dlouhodobě navštěvují šachový kroužek a ti nejlepší z nich již mají na svůj věk velice bohaté zkušenosti, které se jim podařilo uplatnit. Pozici favorita bezpečně uhájil Adam Zrůbek, který vyhrál prvních šest partií a remízou v posledním kole si zajistil zlatou medaili. Stříbrnou bral jeho mladší bratr Dan Zrůbek, který kromě prohry s bráchou všechny ostatní partie vyhrál. Pět výher a prohry s bratry Zrůbkovými zaznamenal Jenda Knápek, což jej vyneslo na 4. místo. Vzhledem k tomu, že Jenda chodí do první třídy, je to výborný výsledek! O půl bodu méně získal Filip Gall, který obsadil 9. místo. Tato čtveřice byla také vyhodnocena jako nejlepší družstvo! Statečně bojoval i Kája Holubec, který byl se čtyřmi body 13.

V kategorii 6. – 9. třída dobře reprezentoval Matyáš Melich, jenž obsadil 5. místo. Mimochodem zlatou medaili v této kategorii vybojoval Tomáš Mohapl a bronzovou Adam Kurfürst – ještě loni žáci Hálkovy, dnes již studenti Hejčína.

Krajské kolo se koná 30. 1., snad se i tam naši reprezentanti předvedou podobně!