4. 02. 2019 - Zprávy z 2. C

Pro podrobnější fotodokumentaci k těmto vydařeným akcím klikněte zde.

Seznamte se s netopýry

V měsíci lednu jsme měli možnost s druháky navštívit ekologické středisko Sluňákov v Horce nad Moravou. Pro většinu dětí byla už velkým zážitkem cesta vlakem. Ve středisku na nás čekali s programem o netopýrech, o kterých jsme se dozvěděli zajímavé informace. Dokonce si děti mohly netopýry i prohlédnout zblízka a pohladit. Ve škole si pak každý namaloval svého netopýra, který teď sleduje naše vyučování hlavou dolů.

Den čokolády

Po napsání čtvrtletních prací byli žáci 2. C odměněni netradičním způsobem – dnem plným čokolády. Během čtyř vyučovacích hodin se seznámili s plody, které vyrůstají na kakaovnících převážně v Africe či jižní Americe, viděli, v jakých podmínkách často žijí lidé, kteří sklízejí plody kakaovníků, a seznámili se s výrobky značky Fair-trade. Okusili, jak kakaové boby chutnají, přiťukli si horkou čokoládou a také se pokusili vytvořit svou domácí čokoládu. V matematice se díky dělení čokoládových tabulek učili zlomky.