26. 05. 2019 - Talenty pro firmy „T-Profi“ 2019

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 se v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze konalo celostátní kolo soutěže Talenty pro firmy „T-profi“ 2019. Z naší školy se z krajského kola kvalifikoval tým žáků V. C ve složení Michael Ambros, Jakub Grambal a Benjamin Bureš, dále zde byli i tři studenti z VOŠ a SPŠE Olomouc a vedení týmu se ujal pan David Neumann z firmy HELLA Autotechnik Nova, a. s. Mohelnice, která vyrábí světlomety do aut.

Cílem všech týmů bylo v časovém limitu tří hodin postavit ze stavebnice Merkur funkční model jeřábu a břemeno, které bude jeřáb následně zvedat, a zároveň také jeřáb naprogramovat pomocí Micro:bitu podle zadaných parametrů.

I když nakonec náš model nevyhrál, přece jen účast na takové události považujeme za velmi povzbudivou a obohacující.