21. 11. 2019 - Hálkova opět vítězí

V úterý 19. listopadu 2019 proběhl na Gymnáziu v Olomouci-Hejčíně okresní přebor škol v šachu, do kterého se zapojilo 12 škol a 71 dětí.

V kategorii 1. – 5. třída opět zvítězila ZŠ Hálkova Olomouc, i když tentokráte jen těsně před Horkou n. M. V kategorii jednotlivců suverénně zvítězil ziskem 100% Dan Zrůbek, pět bodů ze sedmi vybojoval Jenda Knápek, čtyři body Víťa Polák, David Hartl a Sofie Kaucká – ta získala stříbrnou medaili mezi děvčaty. Ostatním naším zástupcům v této kategorii se dařilo méně, ale získali cenné zkušenosti a v budoucnu budou určitě oporami.

V kategorii 6. – 9. třída jsme měli jen jednoho zástupce. Matyáš Melich se ale bil statečně a vybojoval bronzovou medaili. Vítězství v této kategorii slavil nedávný Matyášův spolužák Tomáš Mohapl, rovněž další absolventi Hálkovy (nyní již gymnazisté) – Adam Zrůbek, Adam Kurfürst a Nikola Gregůrková byli tahouny svých týmů.

Krajské kolo se uskuteční ve čtvrtek 9. ledna 2020 na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc – držte nám palce!

Celkové výsledky zde.