21. 11. 2019 - Dětská vědecká konference

Dne 19. 11. se 12 žáků naší školy zúčastnilo Dětské vědecké konference v Academic School v Uherském Hradišti. Příprava všech nominovaných žáků byla rozsáhlá a obsahovala nejen domácí samostudium a tvorbu prezentace, ale také účast na seminářích k dobrému prezentování a ve finále i nominační školní kolo, které proběhlo 11. 11. 2019 a bylo obohaceno o vzájemné sdílení, doporučení a rady mezi žáky navzájem. Všichni zúčastnění byli na konferenci velmi dobře připraveni a v Uherském Hradišti patřili mezi nejlepší prezentující.

Už výběr zajímavých témat jako Alžběta Bavorská pohledem dnešní doby představená Samuelem Zubákem z 5. C, téma DNA zpracované Pavlem Hobzou taktéž z 5. C, Řepka olejka v podání Tomáše Seidla z 9. A či Pertuse v odborné lékařské přednášce Viktora Lankaše také z 9. A, byl pro posluchače poutavý. Někteří žáci doplnili svou prezentaci o kostýmy a exponáty (Dana Saskia Štěrbová ze 3. C jako Kleopatra v příspěvku Hieroglyfy), jiní o hudební vložku s hrou na ukulele (Tereza Kratochvilová ze 7. A s příspěvkem Queen) či čtení úryvků z knih (Narnie představená Mirjam Jurkovou z 5. A a knihy Bárovky v podání sedmačky Mileny Kysučanové). Žáci, kteří se spolehli pouze na prezentaci, také neprohloupili. Zaujali většinou nosnou přednáškou (Let na Měsíc - Eliáš Kvita z 3. C), osobitým pojetím tématu (Obléhání Olomouce v přednášce Jaromíra Holáně z 9. A), trefnými obrázky dokreslujícími fakta z prezentace (Marie Ambrozová ze 4. A - Endemity Jeseníků) či fascinujícím videem (např. v příspěvku Fibonaccího posloupnost od Barbory Valárikové ze 7. B).

Vystoupení žáků podpořila svou účastí nejen paní ředitelka Anna Zlámalová, ale také početný třídní kolektiv žáků 5. C s paní učitelkou Michaelou Vozákovou. Žáci spolu strávili příjemný den se společnou zábavnou cestou a inspirativním programem. Po návratu byly nejvíce diskutovány příspěvky ze strany ostatních přednášejících. Zaujala témata jako: Naši prezidenti, Jak si vyrobit sliz, Jak z lega vyrobit automat na kakao, Malé fašistické státy, apod. Vzhledem k velkému úspěchu našich žáků a pozitivnímu ohlasu celé akce, jistě nebude tato konference patřit mezi jediné. Už teď se v hlavách organizátorů rodí myšlenka na to, jak podobnou akci uspořádat u nás v Olomouci. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Fotografie z prezentací