Logo naší školy

Výdej obědů první den nepřítomnosti žáka
od 11.30 do 12.00
Vchod do školní výdejny
z ulice Fibichova

21. 11. 2019 - BrLoH

V průběhu října a listopadu probíhala na internetu tradiční šifrovací soutěž čtyřčlenných týmů z 2. stupně ZŠ a nižších stupňů gymnázií - Brněnská logická hra zvaná BrLoH. Letos se do ní zapojily hned dva smíšené týmy žáků z druhého stupně naší školy. V průběhu tří týdnů řešily 3 kola nejrůznějších šifrovacích úloh různých obtížností. Úkoly testovaly jejich znalosti napříč předměty povýšené o kódování a šifrování. Oba týmy si v základní části vedly velmi dobře a v silné konkurenci z celé České republiky se oba dokázaly probojovat do tzv. "malého finále".

To proběhlo 12.11.2019 od 16 do 18 hodin online. Žáci se v ten den sešli ve dvou počítačových učebnách školy a dvě hodiny naprosto soustředěně týmově zpracovávali obtížné zadání úloh (viz archiv www.brloh.math.muni.cz). Velký úspěch zaznamenala skupinka ve složení Monika Michalcová, Leona Glauderová, Tran Mai Hong Nguyen a Milena Kysučanová pod názvem Hálkova Team 2, která v konkurenci 219 týmů obsadila úžasné 20. místo a postoupila tak mezi 20 nejlepších týmů ČR. 4. 12. se tak v prostorách brněnského CEITECu utkají ve velkém finále o vítězství. Všichni jim už teď držíme palce.

Oba týmy v průběhu hry nasbíraly nespočet zkušeností s šifrováním. Věříme, že je zúročí hned v druhém pololetí školního roku např. v další tradiční šifrovací soutěži nazvané Technoplaneta. Pokud máte také soutěživého ducha a chuť odhalovat záhady, řešit kódy, rébusy, hlavolamy a šifry, neváhejte se přihlásit. Čas máte až do poloviny února. Na stránkách www.technoplaneta.cz se v archivu předešlých ročníků můžete inspirovat a zároveň trénovat. Pokud ale potřebujete bezprostřední dojmy a emoce ze hry, oslovte třeba Terezu Kratochvilovou, Barboru Valárikovou, Barboru Buchtovou či Vojtěcha Mikláše z party Hálkova Team 1, určitě Vám rádi pomohou.