Fakultní základní škola Olomouc

Logo naší školy

Jídelníček

Výdej obědů první den nepřítomnosti žáka
od 11.30 do 12.00
Vchod do školní výdejny
z ulice Fibichova11. 12. 2019 - V šifrování jsme 6. nejlepší v republice!

Na podzim probíhala na internetu šifrovací soutěž čtyřčlenných žákovských týmů z 2. stupně ZŠ a nižších stupňů gymnázií Brněnská logická hra BrLoH. Tři kola nejrůznějších šifrovacích úloh různého zaměření i obtížností rozhodla o tom, kdo postoupí do tzv. "malého finále".

To proběhlo 12. 11. 2019 formou dvouhodinového online klání. Velký úspěch zaznamenala skupinka ve složení Monika Michalcová, Leona Glauderová, Tran Mai Hong Nguyen a Milena Kysučanová pod názvem Hálkova Team 2, která v konkurenci 219 týmů obsadila úžasné 20. místo a postoupila tak mezi 20 nejlepších týmů ČR.

4. 12. 2019 se tak v prostorách brněnského CEITECu děvčata ze zmíněného týmu utkala ve velkém finále o vítězství. Celé středeční dopoledne tým zápolil s nejrůznějšími šiframi, kódy a rébusy. Maximální úsilí přineslo své ovoce a při vyhlášení výsledků přišel úžasný triumf. Děvčata, jako nováčci soutěže, v ohromné konkurenci vybojovala skvělé 6. místo.

My jim k tomuto úspěchu moc gratulujeme a udělujeme pochvalu za vzornou reprezentaci školy. Dívky budou pro naši školu jistě velkou oporou i v druhé šifrovací soutěži (Technoplaneta), která začíná již v únoru. Věříme také, že svým příběhem strhnou další nadšence, kteří se s nimi do šifrování zapojí.

Zpět na výpis aktualit »