Logo naší školy

Výdej obědů první den nepřítomnosti žáka
od 11.30 do 12.00
Vchod do školní výdejny
z ulice Fibichova

13. 01. 2020 - Projekt "Záložka spojuje"

Naše škola se zapojila do 10. ročníku mezinárodního československého projektu - Záložka do knihy spojuje školy. Tématem letošního ročníku bylo: List za listem – baví mě číst.

Cílem projektu bylo navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci vyrobili záložky do knihy, na které libovolnou technikou ztvárnili dané téma a vyměnili si je s partnerskou školou ze Slovenska. Pro naši školu byla vybrána Základní škola Krosnianska 2 z Košic.

Do Košic jsme poslali 480 záložek. Spolu s balíkem plným záložek jsme poslali bulletin o naší škole a olomoucké pověsti. K nám pak dorazily záložky ze Slovenska, které nás moc potěšily a byli jsme nadšeni z jejich barevnosti a zajímavého zpracování. Nyní si je můžete prohlédnout na velké nástěnce u skleněných dveří.

Protože se u nás ve škole věnujeme čtení a čtenářské gramotnosti opravdu hodně, byl pro nás tento projekt příjemným zpestřením.

Naše zásilka do Košic.