17. 11. 2012 - Beseda s návštěvou z Brazílie

Dne 14. 11. 2012 jsme díky projektu GRV (Globální rozvojové vzdělávání – Global Curriculum Project - http://www.globalcurriculum.net/news/) mohli přivítat návštěvu až z Jižní Ameriky z Brazílie.

Dvě lektorky za našimi žáky přijely z největšího města Brazílie za Sao Paula, ve kterém žije více než 10 milionů obyvatel, což je stejné množství, jako v celé České republice.

Besedu vedly Madza s Priscilou se žáky 7. B v anglickém jazyce a 90 minut odpovídaly na všechny jejich dotazy o životě v Brazílii, ale i o životě v České republice. I sedmáci komunikovali v angličtině, a protože rodným jazykem Brazilců je portugalština, byla angličtina Madzy a Priscily pro naše žáky velmi srozumitelná.

Co žáky například zajímalo? Kolik žáků je v Brazílii ve třídě, jestli nosí uniformy, jestli Madza navštívila Amazonský prales, jestli se zúčastnila tradičního karnevalu v Rio de Janeiru, nebo jestli se chystá navštívit v roce 2016 olympijské hry v Riu.

O projektu se více dozvíte na podstránce Projekty a fotodokumentaci naleznete ve Fotogalerii.