Fakultní základní škola Olomouc

Projekt Comenius

English

1. etapa 1998 - 2001

Naše škola se zapojila poprvé do projektu SOCRATES - COMENIUS v letech 1998 - 2001, kdy jsme pracovali společně se školami z Velké Británie (Mexborough), Itálie (Porpettto) a Belgie (Koolskamp) v projektu nazvaném "TOGETHER IN EUROPE". Více informací a fotodokumentace.

2. etapa 2002 - 2005

Po roční pauze se nám opět podařilo získat grant EU a tentokrát jsme pracovali v týmu 4 škol (Velká Británie, Maďarsko a Dánsko) v projektu s názvem "EMBRACING EUROPE, TODAY AND TOMORROW". Více informací a fotodokumentace.

3. etapa 2009 - 2011

Ve školním roce 2007/2008 se nám podařilo najít potencionální partnerské školy pro zapojení do nového projektu Comenius – partnerství škol. V říjnu 2008 proběhla na naší škole přípravná schůzka, na níž se sešli zástupci všech partnerských škol. Na schůzce byl projednán plán projektu a připraveny podklady k žádosti o grant na jeho uskutečnění. Ten jsme všichni úspěšně získali a záhajili práci na projektu "EUROPE – CHANGES AND CHALLENGES".

Našimi partnery jsou:
Hovedgaard Skole, Hovedgaard, Dánsko www.hovedgaard-skole.dk
St. Mary´s BNS, Rathfarnham, Dublin, Irsko www.marysbns.ie
Ysgol Gwynfryn, Pontyates, LLanelli, Wales (v současné době nemá webové stránky)
Jsme čtyři velmi odlišné školy z různých prostředí a zemí, ale jednu věc máme společnou - propojení v rámci Evropy. Naši žáci a učitelé se budou "potkávat" prostřednictvím různých aktivit jako je výměna osobních dopisů, videokonference, audiovizuálních prezentace, medvídků cestovatelů aj.

V listopadu 2009 se uskutečnila schůzka v Dánsku, na které byl upřesněn plán projektu a jeho harmonogram. Další schůzky byly v dubnu 2010 v Irsku a v říjnu ve Walesu - byl projednán průběh projektu a jeho průběžné výsledky. Závěrečná schůzka je naplánována na březen 2011 do Olomouce.

Dílčí projekty:

  • Osobní dopisy/e-maily
  • Medvídci cestovatelé
  • Videokonference
  • Naše škola (photostory)
  • Život před 50 lety a nyní (audiovizuální prezentace)
  • Kalendář na rok 2011
  • Společné webové stránky projektu

(na nich se můžete dozvědět více o projektu a seznámit se s publikovanými výsledky práce žáků ze všech zúčastněných škol).
Prezentace, které vytvořili naši žáci 6. až 9. tříd v programu Photostory na téma Our School, najdete na stránce Práce žáků.
Fotodokumentace k tvorbě projektů v naší školní galerii: Fotografie ze Dne jazyků (říjen 2009), Projekty do Comenia (říjen 2009).