Podpora ZOO Olomouc

V roce 2005 se nám poprvé na popud ekologického kroužku podařilo uskutečnit adopci zvířete ze

ZOO na Svatém Kopečku. Vzhledem k vybrané částce, na které se podílela celá škola, jsme nakonec získali mravenečníka velkého.
Mohli jsme se na něj chodit dívat do jihoamerického pavilonu v našem zoo.Tady je na památku na fotografii:

Na první úspěšné období navázal náš ekologický kroužek novou kampaní, která v roce 2008 vyvrcholila adopcí levharta mandžuského. Společnými silami děti vybraly částku 14.055 Kč, což nám umožňuje sponzorovat tuto krásnou kočkovitou šelmu po dobu jednoho roku. Po tuto dobu máme také možnost volného vstupu do olomoucké zoo, čehož se snažíme během výletů a pobytu mimo školu využívat.

Zde je k nahlédnutí adopční listina:

I v roce 2009 probíhala na naší škole sbírka na adopci zvířete v olomoucké ZOO. Žákům se podařilo vybrat krásnou finanční částku 14.016 Kč a obnovit tak přispívání na nejvzácnější zvíře v ZOO, kterým je právě levhard mandžuský.