Zápis do 1. tříd se blíží

Již od pondělí 27. 3. 2023 můžete online přihlašovat své dítě k zápisu do 1. třídy. Online bude možné si i zarezervovat termín. Co vše si připravit, další informace a potřebné odkazy najdete na podstránce o zápisu.

Závěrečné práce 2023 – začínáme

V uplynulém týdnu jsme rozjeli projekt Závěrečné práce žáků 9. tříd, který je součástí ŠVP naší školy. Podrobné informace včetně časového harmonogramu a příslušných materiálů najdete v sekci Dokumenty.

Kam v březnu

Březen i jaro už je na dohled, takže určitě uvítáte naše tipy na aktivity v rámci systémové podpory nadání.

23 02 26 kam v breznu

Školička nanečisto

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

srdečně Vás a Vaše děti zveme ve středu 22. března 2023 od 16.00 do 17.00 na Den otevřených dveří. Akci jsme nazvali ŠKOLIČKA NANEČISTO.

Pro děti jsme připravili program ve třídách a pro Vás rodiče, setkání s vedením školy. Ředitelka školy Vás seznámí s koncepcí školy a kritérii pro přijímání dětí do 1. ročníku. V druhé části si budete moci prohlédnout naši školu. Těšíme se na Vás.

Abychom tuto akci mohli dobře zorganizovat, prosíme Vás, abyste se v případě zájmu registrovaliRegistraci provedete vyplněním formuláře REGISTRACE ŠKOLIČKA NANEČISTO. Registraci prosím proveďte nejpozději do 20. 3. 2023.

23 02 08 skolicka na necisto

Přednáška o školní zralosti

Zveme rodiče budoucích prvňáčků na přednášku o školní zralosti, která se bude konat ve středu 22. února 2023 v 16:00. Podrobnosti si dočtete na přiložené pozvánce. Zájemce prosíme o potvrzení účasti na adrese lenka.hetova@zshalkova.cz.

23 02 08 prednaska pro rodice prvnacku

Kam v únoru

Vybírejte z únorové nabídky! Vyzýváme šikovné žáky k zapojení se do Prezentiády (soutěže v prezentačních dovednostech – více na https://prezentiada.cz). Témata pro letošní rok pro ZŠ jsou: Bylo nebylo a 1+1. Kreativitě se meze nekladou, výhodou je možnost prezentace v týmu.

23 01 31 kam v unoru

Ples SRPŠ

Dovolujeme si Vás pozvat na reprezentační ples SRPŠ při naší škole, který se bude konat v krásném prostředí Domu U Parku v pátek 17. února 2023 od 19 hodin. Zájemce o vstupenky či místenky odkazujeme na kancelář vedení školy paní Martinu Křístkovou (tel. 585 519 145) nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..23 01 18 pozvanka na ples

Lednový leták

Vyberete si z naší nové nabídky systémové podpory nadání? Hodně zdaru v příštím roce při všech akcích, které si zvolíte. Rádi vás budeme touto cestou i nadále inspirovat.

22 12 31 kam v lednu

Jarmark ve fotogalerii

Připomeňte si s námi adventní čas a náš vánoční jarmark.


22 12 15 vanocni jarmark 003

PF 2023

22 12 22 pf

Předvánoční trénink

V krásném předvánočním čase měl i trénink našich miniházenkářů vánoční nádech. Byl maličko netradiční, neboť k nám zavítala paní trenérka Klára Sovová, která vedla celou tréninkovou jednotku. Hráli jsme celou škálu pohybových her, na závěr házenkáři obdrželi tematické házenkářské pexeso a sladkou tečku – perníček.
Krásné Vánoce přejí miniházenkáři.
Fotografie z tréninku

22 12 22 trenink 02

Mikulášská nadílka

Pátý prosinec je den, který již od nepaměti patří sv. Mikuláši a jeho družině. Jinak tomu nebylo ani letošní rok na naší škole. Svatý Mikuláš sestoupil z nebe na zem i s anděly a přišel pozdravit všechny třídy prvního stupně, pro udržení světové rovnováhy mezi dobrem a zlem ho doprovázelo i pár čertů. Uspořádat Mikulášskou nadílku si vzaly pod křídla, jako tradičně, deváté ročníky, kterým byly nápomocny jejich třídní učitelky. Chrastění řetězů a zvuk zvonečku se linul celou budovou školy a nenechával nikoho úplně klidným. Svatý Mikuláš naděloval, ale i upozorňoval na nedostatky, ovšem peklu nikoho nesvěřil. Celá akce proběhla v poklidu a uvedla nás do kouzelného předvánočního času.
Děkujeme všem, co se podíleli na realizaci mikulášské nadílky, a všem přejeme příjemný předvánoční čas.
Fotogalerie

Nabídka práce

Fakultní základní škola Olomouc, Hálkova 4 nabízí práci ve školní výdejně obědů na úvazek 0,5 (11.00–15.00) a na úvazek 0,5 – úklid ve škole. V případě zájmu napište na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na číslo paní zástupkyně Soni Pitnerové: 585 519 131.

Kam v prosinci

Vyberete si z naší nejnovější nabídky?

Vánoční jarmark

Srdečně Vás zveme na tradiční vánoční jarmark, který se uskuteční dne 15. prosince 2022 od 15.30 do 18 hodin

Video z bubnování

V rámci Světového dne prevence týraných a zneužívaných dětí, který tento rok připadl na 19. 11., proběhla dne 10. 11. v naší škole Bubnovačka. Tímto jsme se jako škola připojili k akci pod záštitou centra Locika "Bubnuj, aby bylo děti lépe slyšet!". Nejlépe celé dění přiblíží toto video.

Vánoční hvězda

Pomalu se přiblížil čas adventu. V tomto krásném období se naše škola již téměř dvacet let zapojuje do charitativní akce Vánoční hvězda,

Bubnujeme společně

K příležitosti Světového dne týraných a zneužívaných dětí, který připadá tento rok na 19. listopadu,

Kolekce školního oblečení

Rádi bychom Vám i touto cestou představili jednu skvělou novinku!

Projektové dny – jaké to bylo

Výuka na Hálkové určitě není monotónní! V říjnu si učitelé připravili tři projektové dny, které byly zaměřeny na prohlubování znalostí, propojení tříd a rozvoj samostatnosti. Vzniklo dvacet osm originálních projektů, ze kterých si žáci vybírali podle své osobní preference.