Buď jako Emil!

Vážení a milí přátelé a příznivci sportovních klání,
už jenom týden zbývá do startu historického běhu naší školy – štafetového maratonu, běhu na 42,195 km.

V pondělí 19. září 2022 si tímto štafetovým během všech žáků a některých zaměstnanců školy připomeneme 100 let od narození sportovních ikon československé atletiky manželů Dany a Emila Zátopkových.

Vzpomeneme také na 70 let od získání jejich olympijských medailí na LOH v Helsinkách, kde se Dana Zátopková stala držitelkou zlaté medaile v hodu oštěpem a Emil Zátopek trojnásobným olympijským vítězem v bězích na 5000m, 10000m a maratonu.
Vyzýváme tímto všechny žáky: "Buď jako Emil!" Oblečte si červené tílko a bílé trenýrky, v dobovém reprezentačním dresu a s heslem: "Když nemůžeš, přidej!" zažijte jedinečnou atmosféru tohoto výjimečného dne. Těšíme se na Vás a Vaše výkony.

22 09 09 zatopek nastenka 1