Talent Olomouckého kraje

Dvaašedesát žáků si ve středu 21. září 2022 převzalo ocenění Talent Olomouckého kraje. V jednom ze sálů Regionálního centra Olomouc se uskutečnil už sedmnáctý ročník akce, jejímž účelem je podpora nadaných žáků základní a středních škol i gymnázií.

Ocenění se udělovalo v pěti kategoriích – humanitní, přírodovědné, sportovní, technické a dovednostní a také umělecké. Oceněno bylo i 12 nejúspěšnějších škol a rovněž pedagogové, kteří jsou odbornými garanty jednotlivých soutěží. Letos jich bylo 13. Hejtmanství mezi nejlepší talenty a vynikající vzdělávací zařízení rozdělilo dary za 350 tisíc korun.

Naše škola získala 2. místo mezi školami v oblasti humanitní a částku 15 000 Kč. 1. místo získala naše žákyně loňské 9. třídy Leona Glauderová, která byla oceněna za 1. místo v celostátním kole v německé konverzační soutěži a další úspěchy.