E-bezpečí v naší škole

Ve dnech 3. a 8. 6. 2021 proběhl ve všech třídách 2. stupně program projektu E-bezpečí. Lektorky se zaměřily na téma kyberšikany a kybergroomigu.

Během dvou vyučovacích hodiny dokázaly našim žákům velmi poutavým způsobem předat řadu informací o tom, co je to kyberšikana, jak na ni reagovat, jak se bránit nebo na koho se v případě potíží mohou obrátit. Tyto informace byly prokládány představením a rozborem skutečných případů kyberšikany z České republiky i ze světa.

V části věnované kybergroomingu se lektorky věnovaly nejen představení tohoto rizikového chování na internetu, ale především praktickým radám a ukázkám toho, jak si žáci můžou ověřit, kdo na druhé straně počítače skutečně sedí. Lektorky doporučily, co dělat, když nás někdo, koho známe pouze přes internet, pozve na schůzku. Žáci se také seznámili s několika skutečnými případy, kdy se lidé stali oběťmi kybergroomingu.

Věříme, že informace, které děti během tohoto programu získaly, pro ně budou přínosné a dokážou je v budoucnu prakticky aplikovat, pokud to bude potřeba.