Krajský přebor škol v šachu

Ve čtvrtek 26. ledna 2023 proběhlo na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc krajské kolo Přeboru škol v šachu. Hrálo se švýcarským systémem na 6 kol, na startu stanulo 9 družstev ze všech koutů našeho kraje.

Covidová pauza se samozřejmě projevila na činnosti našeho kroužku, proto jsme do turnaje šli s respektem a snahou o co nejlepší výsledek. Hned v prvním kole jsme se střetli s jedním z favoritů – ZŠ Jeseník a po dramatickém boji jsme podlehli 1,5:2,5 (hrálo se na čtyřech šachovnicích). Ve 2. kole jsme si spravili chuť vysokým vítězstvím 3,5:0,5 nad Montessori Olomouc a ve 3. kole jsme porazili ZŠ 1. máje Hranice dokonce 4:0, což nás vyneslo na 1. stůl.

Prestižní derby proti ZŠ Svatoplukova Olomouc jsme zvládli na jedničku – zvítězili jsme 2,5:1,5, čímž jsme se probojovali do čela turnaje. V 5. kole jsme po koncentrovaném výkonu porazili Vrbátky 4:0. Proti ZŠ 8. května Šumperk jsme sice byli favority, ale na naše hráče dosedla trocha nervozity. Nakonec vše ale bezvadně zvládli a po dalším 4:0 jsme mohli slavit nejen zlato, ale i postup do celostátního kola.

Jednoznačným tahounem byl nejzkušenější Jenda Knápek, který hrál velice soustředěně a na prestižní 1. šachovnici získal 100%! Ale ani ostatní se nedali zahanbit – Kuba Zavadil měl 4 ze 6, Štěpán Lýsek 4,5 a nejmladší Lukáš Maslaňák dokonce 5!

Víme, že celostátní kolo bude určitě výrazně těžší, ale pokusíme se připravit co nejlépe a neprodáme svou kůži lacino!

23 01 26 krajsky prebor sachy

Výfuk

Výfuk je vlastně zkratka názvu počty fyzikálních úkolů, soutěže, která probíhá ve formě korespondenčního semináře. Více se o ní dozvíte od naší žákyně ze 7. B Kláry Valentové, jediné účastnice z Olomouckého kraje, která popsala jejich podzimní setkání v Praze na MFF UK, nebo na stránkách Tady je Výfučí!

23 01 05 vyfuk setkani

23 01 05 vyfuk KV

Prosincový turnaj v miniházené

Naši miniházenkáři se 8. a 9. prosince 2022 zúčastnili již druhého turnaje školní ligy, který se konal na hřišti DHK Zora Olomouc. 

Ve čtvrtek si zahrály děti čtvrtých a pátých tříd, které svým zápalem pro hru vybojovaly se soupeři z ostatních olomouckých základních škol skvělé čtvrté místo!

V pátek pak nastoupili ve dvou družstvech žáčci prvních až třetích tříd. Z každého zápasu sálala radost ze hry, opravdové nadšení a celkové nasazení. Celý turnaj provázela skvělá atmosféra a my se už teď těšíme na jarní kolo školní ligy miniházené.
Fotodokumentace

Pythagoriáda – okresní kolo

Dne 22. 11. 2022 se konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda na ZŠ Mozartova Olomouc. Naší školu reprezentovali úspěšní řešitelé školního kola: Sofie Kaucká (5. C), Eliáš Kvita (6. B), Dan Hobza (6. A), Michal Bognár (7. A), Tobiáš Čank (9. A), Anna Matyášová (9. A), Soňa Piskiewiczová (9. A) a Adéla Podivínská (9. B).
Úspěšnými řešiteli okresního kola se stali Sofie a Dan.
Všem děkujeme za reprezentaci naší školy!

Skvělá šachová reprezentace

Ve středu 16. listopadu 2022 proběhl na Gymnáziu v Olomouci-Hejčíně okresní přebor škol v šachu.

Hálkova hraje házenou

Již po dvou trénincích jsme se 11. listopadu 2022 s našimi miniházenkáři zúčastnili turnaje na půdě DHK Zora Olomouc.

Logická olympiáda

Patnáctého ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR se zúčastnilo 84 žáků naší školy, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích.

Přespolní běh 2022

V pátek 30. 9. 2022 jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, který se konal na olomouckém atletickém stadionu. Běžela se vzdálenost 1515 metrů. Počasí nám příliš nepřálo, ale právě za takových podmínek se ukáží ti praví bojovníci – a že my jich měli. Každý si ze stadionu odnášel medaili na krku, což považujeme za obrovský úspěch. 

O krásnou bronzovou medaili se zasloužili mladší žáci. Ze třídy 7. A Tadeáš Krumpholz, Karel Holubec a Andre David Grohman. Ze třídy 7. B se na startovní čáře objevil Vojtěch Zalka.

Stříbrnou medaili si ze závodu odnesly naše starší žákyně – děvčata z 8. a 9. tříd. Terezie Konečná, Karolína Axmanová a Eliška Veselá ze třídy 8. B, dále Klára Fendrychová z 9. A Natálie Kratochvílová z 9. B.

A na konec naše zlaté holky. Zlatou medaili vybojovaly mladší žákyně z 6. A – Laura Fendrychová, Rebeka Koutníková a Markéta Vejrostová, za třídu 6. B Veronika Konečná. Na zlaté medaili se dále podílela děvčata ze 7. tříd – Anna Martináková ze 7. A a Zuzana Mosočiová ze 7. B.

Děkujeme za vaše skvělé sportovní výkony a reprezentaci naší školy. 
Odkaz na další fotodokumentaci

22 09 30 prespolni beh 01


Atletický čtyřboj

Ve středu 21. září 2022 se na atletickém stadionu v Olomouci konalo okresní kolo Atletického čtyřboje. Každý závodník běžel sprint na 60 m, házel kriketovým míčkem, nebo vrhal koulí, skákal do dálky, nebo do výšky a běžel vytrvalostní trať 600 m, 800 m, nebo 1000 m podle své kategorie.

Zeměpisné soutěže

Zeměpisná olympiáda – školní kolo

Kategorie A – 6. třídy:

  1. místo Klára Valentová 6. B
  2. místo Anna Martináková 6. A
  3. místo Emma Pospíšilová 6. B

Matematické soutěže

Matematická olympiáda – školní kolo

V kategorii Z5 – 5. třídy:

  1. místo              Oliver Zaoral 5. B
  2. místo              Laura Matelová 5. C
  3. místo              Evžen Christian Chrapek 5. A

Úspěšné vystoupení našich šachistů

Krajský přebor školní mládeže v šachu se konal ve čtvrtek 16. 6. 2022 na Přírodovědecké fakultě UP.

Velký úspěch v ústředním kole

Po vítězství v krajském kole soutěže v německém jazyce čekalo na naši žákyni Leonu Glauderovou z 9. A ústřední kolo. To proběhlo online 12. května 2022. Na výběr byla tři témata, na jejichž domácí přípravu měli všichni účastníci týden času. 

Bücherwurm 2022

I v  tomto školním roce se naše škola zapojila do soutěže v předčítání v německém jazyce Bücherwurm neboli Knihomol, kterou pořádá Goethe Institut společně s Německou knihovnou ve Vědecké knihovně v Olomouci.

Celorepublikové kolo McDonald’s Cup

Dne 31. 5. – 1. 6. 2022 se mladší žáci a žákyně z 2. a 3. ročníků zúčastnili finále celorepublikového kola fotbalového turnaje McDonald’s Cup, které se konalo v Teplicích.

Zlaté vítězství

Dne 11. 5. 2022 mladší žáci a žákyně z 2. a 3. ročníků zvítězili ve finále krajského kola fotbalového turnaje McDonald’s Cup, které se konalo v Šumperku.

Další úspěch našich malých fotbalistů

5. 5. 2022 naši mladší žáci a žákyně z 2. a 3. ročníků zvítězili ve finále okresního kola fotbalového turnaje McDonald’s Cup.

McDonald’s Cup 2022

Dne 25. 4. 2022 se naši mladší žáci a žákyně z 2. a 3. ročníků zúčastnili největšího školního fotbalového turnaje v Česku pod názvem McDonald’s Cup (mladší žáci - kategorie A).

Gratulace

Gratulujeme naší žákyni Leoně Glauderové, která zvítězila v krajském kole soutěže v německém jazyce. V květnu bude naši školu reprezentovat v ústředním kole. Moc jí fandíme!

Soutěž v německém jazyce

V okresním kole soutěže v německém jazyce, které se konalo 16. 3. 2022, naši školu reprezentovaly tři žákyně.