Úspěšné vystoupení našich šachistů

Krajský přebor školní mládeže v šachu se konal ve čtvrtek 16. 6. 2022 na Přírodovědecké fakultě UP.

V kategorii 4. – 6. třída potvrdil roli favorita Jan Knápek – stoprocentním bodovým ziskem uzurpoval zlatou medaili. Pěkně ho doplnili Jakub Zavadil, jenž získal 4/7 a Denis Babajev 3,5/7. Jelikož se vyhodnocovala i čtyřčlenná družstva, byl do této kategorie zařazen i třeťák Štěpán Lýsek. Ten se bil statečně a nakonec uhrál 2 body. I díky němu tak Hálkova v krajské konkurenci skončila druhá.

V kategorii 7. – 9. třída nás vzorně reprezentovala Lucie Berková, která v silné konkurenci skončila pátá a byla též nejlepší dívkou v soutěži.

V kategorii 1. – 3. třída naši zástupci měli jen získávat zkušenosti – většina z nich startovala na svém prvním turnaji. Velmi pěkně si počínal Matěj Křístek, který ziskem 4 bodů ze sedmi skončil 13. mezi 33 zúčastněnými. Statečně bojovali i ostatní – Karel Urbánek měl 3,5 bodu, Filip Zavadil 3 a Anna Zavadilová 2,5. Po sečtení bodů našich hráčů jsme získali bronzové medaile, což určitě není špatný výsledek!

22 06 16 sachiste

Velký úspěch v ústředním kole

Po vítězství v krajském kole soutěže v německém jazyce čekalo na naši žákyni Leonu Glauderovou z 9. A ústřední kolo. To proběhlo online 12. května 2022. Na výběr byla tři témata, na jejichž domácí přípravu měli všichni účastníci týden času.

Leona si vybrala téma „Meine Stadt“ – moje město, které porotě představila tak, že natočila video se zajímavými místy v Olomouci a při samotné soutěži tento video úryvek komentovala, poté vedla s porotou dialog a zodpovídala její otázky.

Vyhlášení výsledků provázela nejprve velká nervozita a poté obrovská radost. Leoně se podařilo získat první místo a stala se tak celorepublikovou vítězkou v kategori II. A (8. a 9. třídy základních škol).

Bücherwurm 2022

I v  tomto školním roce se naše škola zapojila do soutěže v předčítání v německém jazyce Bücherwurm neboli Knihomol, kterou pořádá Goethe Institut společně s Německou knihovnou ve Vědecké knihovně v Olomouci. Finále se konalo ve Vlastivědném muzeu a naši školu reprezentovaly Emily Žižlavská z 5. C a Anežka Haltufová z 8. B, která se umístila na krásném druhém místě. Oběma děvčatům děkujeme za vzornou přípravu.

22 06 16 bucherwurm 001

22 06 16 bucherwurm 002

22 06 16 bucherwurm 003

22 06 16 bucherwurm 004

22 06 16 bucherwurm 005

Celorepublikové kolo McDonald’s Cup

Dne 31. 5. – 1. 6. 2022 se mladší žáci a žákyně z 2. a 3. ročníků zúčastnili finále celorepublikového kola fotbalového turnaje McDonald’s Cup, které se konalo v Teplicích. Do Teplic jsme vyjeli autobusem s týmem starších žáků ZŠ Heyrovského, jenž také postoupil do celorepublikového kola. Bylo super jet společně, žáci a žákyně si tak získali nové kamarády a vzájemně si pak při zápasech fandili. Všechna družstva byla ubytovaná v hotelu Panorama. V utkáních si náš tým vedl statečně, zdatně bojoval, ale na základě vyřazovacích kol v odehraných zápasech se umístil na 13. místě. Toto umístění je v rámci celé republiky velkým úspěchem pro naši školu.

Žáci a žákyně si odnesli nejen krásné ceny (pohár, dresy...), ale i nezapomenutelné zážitky ze skvělé atmosféry a špičkové organizace McDonald's Cupu. Naši fotbalisti se setkali s profesionálními hráči, se kterými se mohli vyfotit a požádat je o podpis.Všechna děvčata, která byla součástí týmů, byla oceněna nejlepší českou fotbalistkou a první patronkou McDonald´s Capu Kateřinou Svitkovou. Malí fotbalisti a malé fotbalistky si na dva dny prožili atmosféru profesionálních hráčů. Gratulujeme našemu týmu, ve kterém hráli: kapitán družstva Bruno Koutník, René Mohyla, Peter Bendik, Matěj Křístek, Alex Arnoš, Viktor Dubinchak, Anna Sloupenská, Štěpán Kafka, Štěpán Lýsek, Tien Dat Nguyen, Adrien Kumr, Ela Tůmová. Děkujeme jim za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Fotodokumentace je umístěna v naší Fotogalerii - ŠKOLNÍ ROK 2021/2022.

spolecna foto mcdonalds cup

Zlaté vítězství

Dne 11. 5. 2022 mladší žáci a žákyně z 2. a 3. ročníků zvítězili ve finále krajského kola fotbalového turnaje McDonald’s Cup, které se konalo v Šumperku. Náš tým v odehraných zápasech získal nejvyšší počet bodů a s vítězným pohárem a se zlatými medailemi postoupil do celorepublikového kola, jež se za tři týdny uskuteční v Teplicích. Při závěrečném slavnostním zhodnocení byl vyhlášen nejlepší střelec turnaje, kterým se stal Bruno Koutník z 3. A, a oceněná byla také naše fotbalistka Anna Sloupenská z 3. B. Gratulujeme našemu týmu a děkujeme!

22 05 12 McDonaldsCup 002

22 05 11 mcdonaldscup 21

Další úspěch našich malých fotbalistů

5. 5. 2022 naši mladší žáci a žákyně z 2. a 3. ročníků zvítězili ve finále okresního kola fotbalového turnaje McDonald’s Cup. Zápasy o postup do krajského kola proběhly za krásného slunečného počasí na fotbalovém hřišti v Řepčíně. Našemu týmu se podařilo vyhrát všechny zápasy a získat 1. místo. S vítězným pohárem a se zlatými medailemi jsme postoupili do krajského finále v Šumperku. Opět gratulujeme a přejeme hodně úspěchu v dalším turnaji.

Fotodokumentace je umístěna v naší Fotogalerii - ŠKOLNÍ ROK 2021/2022.

McDonald’s Cup 2022

Dne 25. 4. 2022 se naši mladší žáci a žákyně z 2. a 3. ročníků zúčastnili největšího školního fotbalového turnaje v Česku pod názvem McDonald’s Cup (mladší žáci - kategorie A). Zápasy začínaly na fotbalovém hřišti v Grygově již od 9 hodiny a hráči za vydatného deště začali prvním vítězným zápasem. Nakonec se našemu týmu podařilo získat 2. místo a se stříbrnými medailemi a s úsměvem na tváři náš tým postoupil do dalšího kola. Všem našim žákům a žákyním gratulujeme a přejeme hodně úspěchu v dalším turnaji okresní soutěže.

Dne 27. 4. 2022 hrála starší skupina 1. stupně fotbalový turnaj McDonald’s Cup (kategorie B) v Uničově. Hráči a hráčky zdatně bojovali, ale postoupit se jim bohužel nepodařilo. Děkujeme jim za reprezentaci naší školy.

Další fotodokumentace je umístěna v naší Fotogalerii.

22 04 25 McDonaldsCup 44

Gratulace

Gratulujeme naší žákyni Leoně Glauderové, která zvítězila v krajském kole soutěže v německém jazyce. V květnu bude naši školu reprezentovat v ústředním kole. Moc jí fandíme!
Leona zabodovala skvěle i v okresním kole soutěže v anglickém jazyce, kde ji od prvního místa dělil jen jeden bod, a výborná byla i v okresním kole dějepisné soutěže.

22 04 07 soutez NJ 01

Soutěž v německém jazyce

V okresním kole soutěže v německém jazyce, které se konalo 16. 3. 2022, naši školu reprezentovaly tři žákyně.
V kategorii I. A Viktorie Přikrylová ze třídy 7. B, která obsadila 3. místo.
V kategorii II. A Barbora Valáriková z 9. B, která získala 7. místo a Leona Glauderová z 9. A, které se podařilo umístit na 2. místě. Ta bude naši školu reprezentovat dále v krajském kole. Všem zúčastněným dívkám moc gratulujeme!

Recitační soutěž

15. února 2022 proběhlo školní kolo recitační soutěže. I letos se sešla pestrá přehlídka šikovných recitátorů a porota měla nelehký úkol vybrat ty nejlepší.

V první kategorii (2. a 3. třída) zvítězil Richard Špička, 3. A, druhé místo obsadil Matyáš Hampl, 3. B a třetí místa si rozdělili David Rajhel, 3. C a Adéla Dobešová, 2. C.

První místo v druhé kategorii (4. a 5. třída) získal kouzelný Prokop Ševčík, 4. A, druhé místo Esther Kubesová, 4. A a třetí místa pak patřila Ondrovi Dohnalovi, 5. B a Lauře Matelové, 5. C.

Všem děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole.