Úspěšné vystoupení našich šachistů

Krajský přebor školní mládeže v šachu se konal ve čtvrtek 16. 6. 2022 na Přírodovědecké fakultě UP.

V kategorii 4. – 6. třída potvrdil roli favorita Jan Knápek – stoprocentním bodovým ziskem uzurpoval zlatou medaili. Pěkně ho doplnili Jakub Zavadil, jenž získal 4/7 a Denis Babajev 3,5/7. Jelikož se vyhodnocovala i čtyřčlenná družstva, byl do této kategorie zařazen i třeťák Štěpán Lýsek. Ten se bil statečně a nakonec uhrál 2 body. I díky němu tak Hálkova v krajské konkurenci skončila druhá.

V kategorii 7. – 9. třída nás vzorně reprezentovala Lucie Berková, která v silné konkurenci skončila pátá a byla též nejlepší dívkou v soutěži.

V kategorii 1. – 3. třída naši zástupci měli jen získávat zkušenosti – většina z nich startovala na svém prvním turnaji. Velmi pěkně si počínal Matěj Křístek, který ziskem 4 bodů ze sedmi skončil 13. mezi 33 zúčastněnými. Statečně bojovali i ostatní – Karel Urbánek měl 3,5 bodu, Filip Zavadil 3 a Anna Zavadilová 2,5. Po sečtení bodů našich hráčů jsme získali bronzové medaile, což určitě není špatný výsledek!

22 06 16 sachiste