Zlatý oříšek 2021

Hned dva bývalí žáci naší školy získali 1. ledna 2022 prestižní ocenění Zlatý oříšek pro nejšikovnější a nejúspěšnější děti ČR za rok 2021. 

 2022 01 06 zlaty orisek

"Zlatý oříšek vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti České republiky. Jedná se o největší takto zaměřený projekt s více než dvacetiletou tradicí a pravidelným novoročním finále v České televizi. Soutěž samotná nemá žádné kategorie a příležitost tak mají všechny dívky, chlapci i dětské kolektivy, tedy všichni, kteří v daném roce vytvoří nebo učiní v různých oborech něco mimořádného. Může to být umění, sport, ekologie, přírodověda, chovatelství, jazykové schopnosti, zajímavý čin, úspěch nebo cokoliv jiného.  Podmínkou je věk v rozmezí 6 až 14 let." (zdroj: www.zlatyorisek.cz)

Mezi 21 nominovaných se letos do užšího výběru dostala žákyně, která ještě v loňském školním roce navštěvovala 5. třídu naší školy - Laura Mohylová, a také Matthew Stephen Hockaday, který odešel za dalším studiem z 5. třídy dva roky před ní. Oba se v soutěži představili jako multitalentované děti. Laura předvedla své kvality v oborech: klasický balet, moderní tanec, sólový zpěv, muzikálové herectví, hra na flétnu, klarinet a harfu. Matthew se představil jako excelentní hudebník hrou na zobcovou flétnu, klarinet a klavír. Pro své mimořádné talenty a úspěchy byli oba vybráni mezi TOP 7 vítězů a kromě prestižního ocenění, nové zkušenosti a pěkného zážitku si odnesli také peněžitou výhru.
I my jsme na ně patřičně hrdí a tímto jim k jejich úspěchům moc gratulujeme. Přejeme do další práce spoustu síly, odhodlání, chuti a dalších ocenění. 

Na jejich medailonky, cestu soutěží či záznam finálového předávání cen se můžete podívat na odkazech uvedených níže.

Web soutěže: https://www.zlatyorisek.cz/ceska-republika/

Laura Mohylová: https://www.zlatyorisek.cz/ceska-republika/profil/1546-laura-mohylova/?zpet=zlaty-koberec-uspesnych/%3Frocnik=2021

Matthew Stephen Hockaday: https://www.zlatyorisek.cz/ceska-republika/profil/1554-matthew-stephen-hockaday/?zpet=zlaty-koberec-uspesnych/%3Frocnik=2021

Záznam předávání ocenění: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14532474838-zlaty-orisek-2021/