Výsledky zeměpisné olympiády 2023

Školní kolo: leden 2023

Kategorie A – 6. třída:

 • 1. místo – Daniel Smékal 6. A
 • 2. místo – Frída Neusar 6. A
 • 3. místo – Adéla Kubešová 6. A

Kategorie A – 7. třída:

 • 1. místo – Klára Valentová 7. B
 • 2. místo – Adéla Hamplová 7. A
 • 3. místo – Ondřej Kubinec 7. B

Kategorie A – 8. a 9. třída:

 • 1. místo – Tobiáš Toman 9. A
 • 2. místo – Tobiáš Čank 9. A
 • 3. místo – Ema Romanovská 9. A

Okresní kolo: 22.2.2023 – ZŠ Řezníčkova Olomouc

Kategorie A: Daniel Smékal (6. A) – 16. místo
Kategorie B: Klára Valentová (7. B) – 10. místo
Kategorie C: Tobiáš Toman (9. A) – 17. místo 

Matematická olympiáda 2023

Ve středu  25.  ledna   proběhlo  na  ZŠ Fr. Stupky v Olomouci  okresní  kolo  Matematické olympiády, ve kterém naši školu reprezentovalo 5 žáků. V   kategorii   žáků   5.   ročníku   se  z 23  úspěšných  řešitelů  umístila na 2. místě Sofie Kaucká (5. C).

Děkujeme  za  vzornou   reprezentaci   naší  školy  a  blahopřejeme  ke krásnému umístění!

Soutěž micro:Myš

 

Dne 1. února 2023 se žáci naší školy zúčastnili soutěže s názvem micro:Myš na VOŠ a SPŠE v Olomouci. Pořadatelem této akce byla VOŠ a SPŠE Olomouc, UP Olomouc a MAP Olomouc. Přihlásili jsme se do kategorie myšoHryz 2, která byla určena pro 2. stupeň ZŠ a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. 

Úkolem soutěžních týmů bylo sestavení a zprovoznění vozítka pastičky na myši za pomocí dílů z 3D tiskárny, ze dřeva a různých drobných materiálů, které poháněla pružina z pastičky. Vozítka soutěžila ve dvou disciplínách - rychlost a dojezd. Kromě rychlosti jízdy a dojezdu se hodnotil také design vozítek. Z naší školy se zúčastnilo 14 žáků ze třídy 6. A rozdělených do 6 týmů (Úžasňačky, Myší výherci, Myši jedou, Krysa v pasti, Wanda Vision, Velcí žebráci). 

Úroveň finále soutěže micro:Myš byla velmi vysoká a rozdíly mezi dosaženými výsledky poměrně malé. Z tohoto důvodu se porota na svém zasedání po skončení soutěže rozhodla udělit další dělená třetí místa v jednotlivých kategoriích. Na těchto dělených 3. místech se umístily také týmy z naší školy v disciplíně za rychlost, a to tým Velcí žebráci (Klobučník Filip, Liška Filip, Wisniewski Matyáš), Myší výherci (Nguyen Tu Anh, Vejrostová Markéta), Myši jedou (Scharaeva Sabina, Terebush Anna Sofie).   

Děkujeme všem žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy a zveme vás ke shlédnutí fotodokumentace v naší Fotogalerii.

23 02 01 micromys uvodni foto

Výfuk

Výfuk je vlastně zkratka názvu počty fyzikálních úkolů, soutěže, která probíhá ve formě korespondenčního semináře. Více se o ní dozvíte od naší žákyně ze 7. B Kláry Valentové, jediné účastnice z Olomouckého kraje, která popsala jejich podzimní setkání v Praze na MFF UK, nebo na stránkách Tady je Výfučí!

23 01 05 vyfuk setkani

23 01 05 vyfuk KV

Pythagoriáda – okresní kolo

Dne 22. 11. 2022 se konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda na ZŠ Mozartova Olomouc. Naší školu reprezentovali úspěšní řešitelé školního kola: Sofie Kaucká (5. C), Eliáš Kvita (6. B), Dan Hobza (6. A), Michal Bognár (7. A), Tobiáš Čank (9. A), Anna Matyášová (9. A), Soňa Piskiewiczová (9. A) a Adéla Podivínská (9. B).
Úspěšnými řešiteli okresního kola se stali Sofie a Dan.
Všem děkujeme za reprezentaci naší školy!

Logická olympiáda

Patnáctého ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR se zúčastnilo 84 žáků naší školy, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích.

Zeměpisné soutěže

Zeměpisná olympiáda – školní kolo

Kategorie A – 6. třídy:

 1. místo Klára Valentová 6. B
 2. místo Anna Martináková 6. A
 3. místo Emma Pospíšilová 6. B

Matematické soutěže

Matematická olympiáda – školní kolo

V kategorii Z5 – 5. třídy:

 1. místo              Oliver Zaoral 5. B
 2. místo              Laura Matelová 5. C
 3. místo              Evžen Christian Chrapek 5. A

Logická olympiáda 2021

Stejně jako každý rok se naše škola zapojila do Logické olympiády, kterou organizuje společnost Mensa. Letošního ročníku se zúčastnilo 75 237 žáků z 3 286 škol. K tomuto číslu přispěla také naše škola, a to s 95 žáky.

Přírodovědný klokan

Dne 13. října 2021 se konalo školní kolo přírodovědného klokana, kterého se zúčastnilo 23 žáků. Nejlepšími řešiteli byli: Leona Glauderová (68 b.), Matyáš Melich (67 b.) a Adéla Tomášková (65 b.) – všichni z 9. A.