Pythagoriáda – okresní kolo

Dne 22. 11. 2022 se konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda na ZŠ Mozartova Olomouc. Naší školu reprezentovali úspěšní řešitelé školního kola: Sofie Kaucká (5. C), Eliáš Kvita (6. B), Dan Hobza (6. A), Michal Bognár (7. A), Tobiáš Čank (9. A), Anna Mádrová (9. A), Soňa Piskiewiczová (9. A) a Adéla Podivínská (9. B).
Úspěšnými řešiteli okresního kola se stali Sofie a Dan.
Všem děkujeme za reprezentaci naší školy!

Logická olympiáda

Patnáctého ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR se zúčastnilo 84 žáků naší školy, kteří soutěžili ve čtyřech kategoriích.

Zeměpisné soutěže

Zeměpisná olympiáda – školní kolo

Kategorie A – 6. třídy:

1. místo Klára Valentová 6. B
  2. místo Anna Martináková 6. A
  3. místo Emma Pospíšilová 6. B

Matematické soutěže

Matematická olympiáda – školní kolo

V kategorii Z5 – 5. třídy:

1. místo              Oliver Zaoral 5. B
  2. místo              Laura Matelová 5. C
  3. místo              Evžen Christian Chrapek 5. A

Logická olympiáda 2021

Stejně jako každý rok se naše škola zapojila do Logické olympiády, kterou organizuje společnost Mensa. Letošního ročníku se zúčastnilo 75 237 žáků z 3 286 škol. K tomuto číslu přispěla také naše škola, a to s 95 žáky.

Přírodovědný klokan

Dne 13. října 2021 se konalo školní kolo přírodovědného klokana, kterého se zúčastnilo 23 žáků. Nejlepšími řešiteli byli: Leona Glauderová (68 b.), Matyáš Melich (67 b.) a Adéla Tomášková (65 b.) – všichni z 9. A.