Soutěž micro:Myš

Dne 1. února 2023 se žáci naší školy zúčastnili soutěže s názvem micro:Myš na VOŠ a SPŠE v Olomouci.

Pořadatelem této akce byla VOŠ a SPŠE Olomouc, UP Olomouc a MAP Olomouc. Přihlásili jsme se do kategorie myšoHryz 2, která byla určena pro 2. stupeň ZŠ a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií. 

Úkolem soutěžních týmů bylo sestavení a zprovoznění vozítka pastičky na myši za pomocí dílů z 3D tiskárny, ze dřeva a různých drobných materiálů, které poháněla pružina z pastičky. Vozítka soutěžila ve dvou disciplínách - rychlost a dojezd. Kromě rychlosti jízdy a dojezdu se hodnotil také design vozítek. Z naší školy se zúčastnilo 14 žáků ze třídy 6. A rozdělených do 6 týmů (Úžasňačky, Myší výherci, Myši jedou, Krysa v pasti, Wanda Vision, Velcí žebráci). 

Úroveň finále soutěže micro:Myš byla velmi vysoká a rozdíly mezi dosaženými výsledky poměrně malé. Z tohoto důvodu se porota na svém zasedání po skončení soutěže rozhodla udělit další dělená třetí místa v jednotlivých kategoriích. Na těchto dělených 3. místech se umístily také týmy z naší školy v disciplíně za rychlost, a to tým Velcí žebráci (Klobučník Filip, Liška Filip, Wisniewski Matyáš), Myší výherci (Nguyen Tu Anh, Vejrostová Markéta), Myši jedou (Scharaeva Sabina, Terebush Anna Sofie).   

Děkujeme všem žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy a zveme vás ke shlédnutí fotodokumentace v naší Fotogalerii.

23 02 01 micromys uvodni foto