Krajský přebor škol v šachu

Ve čtvrtek 26. ledna 2023 proběhlo na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc krajské kolo Přeboru škol v šachu. Hrálo se švýcarským systémem na 6 kol, na startu stanulo 9 družstev ze všech koutů našeho kraje.

Covidová pauza se samozřejmě projevila na činnosti našeho kroužku, proto jsme do turnaje šli s respektem a snahou o co nejlepší výsledek. Hned v prvním kole jsme se střetli s jedním z favoritů – ZŠ Jeseník a po dramatickém boji jsme podlehli 1,5:2,5 (hrálo se na čtyřech šachovnicích). Ve 2. kole jsme si spravili chuť vysokým vítězstvím 3,5:0,5 nad Montessori Olomouc a ve 3. kole jsme porazili ZŠ 1. máje Hranice dokonce 4:0, což nás vyneslo na 1. stůl.

Prestižní derby proti ZŠ Svatoplukova Olomouc jsme zvládli na jedničku – zvítězili jsme 2,5:1,5, čímž jsme se probojovali do čela turnaje. V 5. kole jsme po koncentrovaném výkonu porazili Vrbátky 4:0. Proti ZŠ 8. května Šumperk jsme sice byli favority, ale na naše hráče dosedla trocha nervozity. Nakonec vše ale bezvadně zvládli a po dalším 4:0 jsme mohli slavit nejen zlato, ale i postup do celostátního kola.

Jednoznačným tahounem byl nejzkušenější Jenda Knápek, který hrál velice soustředěně a na prestižní 1. šachovnici získal 100%! Ale ani ostatní se nedali zahanbit – Kuba Zavadil měl 4 ze 6, Štěpán Lýsek 4,5 a nejmladší Lukáš Maslaňák dokonce 5!

Víme, že celostátní kolo bude určitě výrazně těžší, ale pokusíme se připravit co nejlépe a neprodáme svou kůži lacino!

23 01 26 krajsky prebor sachy