Štafetový pohár

Ve středu 19. dubna 2023 proběhl na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Olomouc tradiční závod základních škol s názvem Štafetový pohár. Naši školu reprezentovaly dva týmy.

Za mladší žáky z 2. a 3. tříd do štafety 8x100m a 8x200m nastoupili: Emma Husová 2. A, Julie Zaoralová 2. B, Tereza Seitlová 3. B, Dora Schwagerová 3. C, Petr Kolář 2. B, Tomáš Koubek 2. C, Martin Navrátil 3. A a Ivo Juřička ze 3. B. Nejmladší sportovci se velmi rychle adaptovali na prostředí a nacvičili předávku štafetového kolíku. V „ostrém“ závodu si tak v konkurenci dvanácti štafet z celého olomouckého kraje vedli velmi obstojně a odnesli si především drahocenné zkušenosti.

Velkou motivací jim bylo družstvo starších žáků ze 4. a 5. tříd, které s přehledem vyhrálo svůj rozběh ve štafetě 8x100 metrů, a to ve složení: Erika Dostálová 4. A, Ela Tůmová 4. C, Anežka Poláková 5. A, Eva Štěrbová 5. C, Bruno Koutník 4. A, David Nguyen 4. B, Vojtěch Volný 4. C a Vojtěch Černohouz z 5. A.

Ve společné smíšené štafetě obou kategorií jsme byli svědky úžasné týmové spolupráce, vzájemné podpory a především skvělé fanouškovské atmosféry.

Ve velké konkurenci sportovních škol se naše škola díky celkovému součtu výkonů všech štafet umístila na krásném 9. místě.

Všem sportovcům patří velká pochvala za vzornou reprezentaci školy a příkladné fair play chování. Děkujeme.
Fotodokumentace

23 04 19 stafetovy pohar 01