eTwinning

Se žáky z 5. A jsme v novém roce návázali na eTwinningový projekt Good Food is Good Mood. Pracovali jsme v něm na zdravé pyramidě, vytvářeli nástěnku ovocných jazykových hříček, rozhodovali jsme o nejhezčím logu a plakátu projektu. Kreativně jsme se vyřádili při malování přírodními barvami z ovoce nebo zeleniny, při vytváření obrazců z ovoce a zeleniny nebo při výrobě prstových loutek. Ty jsme potom využili k hraní příběhu hladové housenky A Very Hungry Caterpillar od Erica Carle. Vše je zdokumentováno v naší Fotogalerii.
Vyvrcholením projektu byl online meeting, kde jsme si společně se sedmi zahraničními školami 14. 2. 2024 připomněli Den sv. Valentýna.
Po celou dobu projektu nás provází téma zdravého stravování, ke kterému se nejen v hodinách angličtiny opakovaně vracíme.

___________________________________________________________________________________________

V rámci hodin angličtiny, ale nejen během nich, měli žáci 3. C v listopadu a prosinci 2023 možnost zapojit se do eTwinningového projektu Christmas here and there.

Spolupráce s portugalskou školou nám v průběhu prosince přinesla řadu výzev, kterých se žáci zhostili s kreativitou jim vlastní. V aplikaci Chatter Kids jsme propůjčili hlasy plyšáčkům a s jejich pomocí jsme se stručně představili. Na padletu  jsme si sdíleli fotografie s vánoční výzdobou, psali jsme vánoční pozdravy, vyráběli malé dárečky a vyzkoušeli si i portugalské vánoční cukroví.

S novým rokem projekt sice končí, ale určitě se rádi zapojíme i do nějakého dalšího.

24 01 03 etwinning

Se žáky z 5. A jsme na podzim 2023 absolvovali eTwinningový projekt Good Food is Good Mood neboli Dobré jídlo - dobrá nálada. V tomto projektu, kde jsme spolupracovali s dvacítkou dalších škol z různých evropských zemí, bylo naším cílem ukázat důležitost dobrého a zdravého jídla pro zdraví a dobrou náladu našich žáků. Účast v projektu zpestřila nejen hodiny angličtiny, ale byla jistě přínosná i do běžného života a dalšího studia.

23 11 22 good food 01
23 11 22 good food 02
23 11 22 good food 03

Naše škola se opakovaně zapojuje do projektů v rámci eTwinningu. Na jaře 2022 třída 4. A pracovala na eTwinningovém projektu Games on the Road. Na výrobě stolních her od ledna 2022 spolupracovali se školou v Řecku a Portugalsku.
Prezentace projektu na Youtube

22 05 25 etwinning 01
22 05 25 etwinning 02

Gymnázium Hejčín

logo ghOd roku 2019 jsme partnerskou školou Gymnázia Olomouc – Hejčín. Zapojili jsme se například do jejich projektu Spolupráce jako nástroj ve vzdělávání. Formou interního mentoringu jsme podporovali osobnostně sociální a vědomostní rozvoj pedagogů, zvýšování kvality pedagogických kompetencí a kolegiální podporu.  Začleněním studentů UP do přípravy, realizace a následného vyhodnocení vyučovacího procesu jsme přispěli v rámci této spolupráce i ke vzdělávání budoucích učitelů.
Velmi dobrá je i dlouhodobá spolupráce našeho ŠPP (školního poradenského pracoviště) s ŠPP Gymnázia Hejčín.

PdF UP Olomouc

logo pdfupol Fakultní školou Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci jsme od roku 2006, ale naše oboustranně prospěšná spolupráce je mnohem delší. Spočívá v organizaci praxe, různorodých projektů, přednášek a návštěv.
Ve škole se na různých typech praxe vystřídaly již stovky studentů učitelství 1. a 2. stupně. Z některých z nich se časem stali i naši kolegové...

O nedávném "hmatatelném" výsledku naší spolupráce se můžete dočíst ve článku Otevřená fakulta nebo zhlédnout obrázky v naší fotogalerii.