Projektové dny – jaké to bylo

Výuka na Hálkové určitě není monotónní! V říjnu si učitelé připravili tři projektové dny, které byly zaměřeny na prohlubování znalostí, propojení tříd a rozvoj samostatnosti. Vzniklo dvacet osm originálních projektů, ze kterých si žáci vybírali podle své osobní preference.  

Ve dnech od 19. do 21. října jsme zažili mnoho akce, zábavy a dozvěděli se spoustu nových informací. Děti se na pár dnů staly například keramiky, záchranáři, ilustrátory, biology, kuchaři, nebo třeba konstruktéry. Někteří žáci navštívili Sluňákov, Hranickou propast, letiště, Muzeum umění v Olomouci, ale také heliport. Cestovalo se i virtuálně do německy mluvících zemí, Francie, někteří se vrátili v čase do pravěku. Nejmladší pak objevovali Ameriku nebo podvodní svět, stali se chemiky a vyráběli vlastní knihy. Bylo toho ještě mnohem víc.

Na fotografie z průběhu projektových dní a i všech výsledků naší práce se můžete podívat v naší fotogalerii. Výstupy z projektů jsou také vystavené v prvním patře školy, kde si je mohou všichni žáci prohlédnout. Posílili jsme touto akcí jak mezipředmětové vztahy, tak i mezitřídní, a proto událost tohoto charakteru jistě není na naší škole poslední.