4. C ve výtvarné soutěži

Dne 30. 10. 2023 někteří žáci 4. C navštívili ZŠ Komenium, kde ve freskovém sále probíhalo slavnostní vyhlášení výherců výtvarné soutěže.

Soutěž jako tradičně pořádala Nadace Bezpečná Olomouc.  Všichni čtvrťáci se do soutěže zapojili s vervou a na polyesterovém podkladě ztvárnili 3D obraz přírody. Se svým dílem si v kategorii 1. stupně ZŠ vybojovali krásné 5. místo. Děti odcházely se zaslouženým diplomem i s taškou plnou odměn.

Pojďme si nyní trochu jejich dílo představit. Podklad je rozdělen na dvě části, jež znázorňují dva opačné póly. Na jedné polovině je vyobrazený park, o který se nikdo nestará a lidé zde nedodržují pravidla slušného chování, čímž škodí přírodě. Vidět tu můžete rozházené odpadky, poničené lavičky i znečištěnou vodní plochu. Živočichové zde neprospívají, lidé jim zasahují do jejich území a nechodí po vyznačených cestách.

Druhá polovina je o mnoho optimističtější. Čtvrťáci na počítači namalovali zákazové značky, které vytiskli a rozmístili po ploše. Lidé se tak snadněji mohou orientovat a ujasnit si pravidla slušného chování ve vztahu k přírodě. Místní park prosperuje, voda v jezírku je čistá a ryby tu rozhodně neživoří. Ohleduplní návštěvníci chodí po vyznačených cestách a k veškerému vybavení se chovají s úctou. Lavičky i ukazatelé jsou díky tomu zachovalé a čisté. Zvířátka tu vesele skotačí a před záplavou odpadků je chrání rozmístěné koše.

23 11 01 vytvarna soutez 01

23 11 01 vytvarna soutez 03

23 11 01 vytvarna soutez 02