Okresní přebor v šachu

V úterý 21. listopadu 2023 se na Gymnáziu Hejčín konal okresní přebor škol v šachu. FZŠ Hálkova byla zastoupena osmi hráči v kategorii 1. – 5. třída.

Nejlépe si počínal Lukáš Maslaňák (3. C). Lukáš sice zbytečně prohrál 1. kolo, pak se ale rozjel k velkolepé stíhací jízdě, vyhrál zbývajících 6 partií, což jej katapultovalo na 2. místo z 62 startujících! Velmi dobře si počínal také Štěpán Lýsek (5. C), jenž se celý turnaj pohyboval na předních šachovnicích, prohrál jen derby v 6. kole s Lukášem a s 5,5 body skončil 4. Velmi pěkně hrál i David Mazáč (2. A), získal 18. místo a 4 body. Rovněž 4 body vybojoval Felix Matela (4. C), o něco horší pomocné hodnocení jej odsunulo na 25. místo. 3,5 bodu vybojovali Jáchym Peterka (2. C) – 31. místo a Alex Jasanský (2. C) – 35. místo. Méně se dařilo Filipu Zavadilovi (3. C) – 46. místo a Davidu Petželkovi (2. C) – 47. místo, oba získali 2,5 bodu.

Dramatická byla soutěž týmů (počítali se nejlepší 4 hráči). Nakonec rozhodla až poslední hraná partie, ve které Lukáš Maslaňák porazil konkurenta ze ZŠ Svatoplukova. Tím pro naše barvy získal zlato o pouhý půlbod před Svatoplukovou a Horkou.
Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci FZŠ Hálkova!